Wczasy dla seniorów

baltic_sea_by_ange_d_etre-d3brm0p

Morze jest idealnym miejscem wypoczynku dla osób starszych. Coraz więcej emerytów decyduje się na zorganizowane wakacje nad morzem.

Pobyt w jednym z ośrodków wypoczynkowych to wspaniały pomysł zarówno dla małżeństw, które już nie pracują jak i osób, które czują się samotne. Emeryci wynajmują pokoje ad morzem przez większą część roku. Urlop można tu spędzić bowiem nie tylko w lipcu i sierpniu. Dużo starszych osób traktuje pobyt nad morzem jako czas poświęcony na rekonwalescencję i regeneracje umysłu.

Ponieważ najwięcej jodu w powietrzu jest w miesiącach chłodniejszych emeryci przyjeżdżają tu nawet w październiku. Dla nich pogoda ma drugorzędne znaczenie, a spacery po plaży możliwe są nawet w deszczowe dni. Dźwirzyno i Ustronie Morskie są najbardziej oblegane przez osoby starsze. Znajdują one tutaj bowiem spokój i możliwość wypoczywania na świeżym powietrzu.

Sezon na wyjazdy organizowane dla osób starszych tak naprawdę zaczyna się już w maju. Mimo, że wiosną pogoda jest zmienna nie przeszkadza to osobom starszym w tym, aby korzystać z uroków życia.
Żebym nie był posądzony o to, że non stop polecam e-wczasy, tym razem polecę ośrodek wypoczynkowy Wistom w Kołobrzegu, w którym byłem dawno temu – jeszcze z rodzicami  ;) Poniżej kilka fotek:

wistom

wistom2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>